Přehnala se Vašim obydlím povodeň a napáchala nevratné škody? Nepříjemná situace, která nám přináší spoustu starostí s opravami, rekonstrukcí, obnovou. Kromě poškozeného nábytku, podlahových krytin či spotřebičů bychom rozhodně neměli zapomínat i na elektroinstalaci. Elektroinstalace a voda nejsou zrovna přátelé a voda může napáchat nemalé škody a to i přesto že se vše může z počátku zdát být v pořádku.
Vlhké zásuvky, vypínače, ale i mokré stěny v nichž je elektroinstalace vedena jsou příčinami nesnází, kterým jsou:
- ZKRAT – voda v elektroinstalací se může hlásit nenápadně, párkrát problikne světlo a z toho zdánlivě neškodného problikávání vznikne problém, který je potřeba řešit. Zkratování nebo-li krátké spojení vzniká poškozením izolace přívodních vodičů nebo vodičů uvnitř spotřebiče, kdy dojde k jejich vzájemnému dotyku. Opakovaným použitím poškozené elektroinstalace může dojít díky zkratu k požáru.
- KOROZE – laicky řečeno rozklad kovu, kdy následkem může být nefunkční vodivosti vedoucí ke ztrátě funkčnosti.
- JISKŘENÍ při zapínání nebo zapojování spotřebičů
- PRASKÁNÍ, BZUČENÍ v okolí zásuvek
- BLIKÁNÍ světel
- ZMĚNA BARVY zásuvek
Všem výše uvedený problémům se můžeme vyhnout a pro naše bezpečí a jistotu bychom měli po povodni nechat provézt revizi elektroinstalace a to i přesto že nemáme viditelné problémy. Předejdeme situacím, kdy například nerozsvítíme světlo, neuvaříme čaj, ale hlavně úrazům, které v nejhorších případech mohou končit smrtí. Takže odpověď na otázku, zda je revize po povodni nutná je jednoznačná: ANO, REVIZE PRO POVODNI ČI VYTOPENÍ JE NUTNÁ.
Revizní zastoupení v krajských městech zajišťují elektrorevize ve všech městech příslušného kraje.